Jak najczęściej można odnowić stare meble?

Stare meble od niedawna zaczęto odnawiać o ile nie idą na rozpałkę w piecu. Najczęściej meble są chronione przez bejcę albo okleinę w różnych wzorach lub imitujących drewno, przez co aby odnowić drewno, czyli mebel musi być zdarta okleina oraz zniszczona warstwa bejcy. Do tego wystarczy papier ścierny lub odpowiednie narzędzie oraz opalarka, która podgrzeje i okleinę i bejcę tak, aby się odkleiła od drewna, przez co z łatwością można ją zeskrobać.

Oprócz skrobania i powrotu do naturalnego stanu drewna można to drewno malować, lakierować oraz oklejać jak tylko chcemy przez co może zyskać ciekawy efekt, który będzie zaskakiwał. Może być również bejca, która delikatnie wybiela, przez co można pomalować farą drewno równo z kierunkiem słojów, przez co nie będzie zadziorów, ale również drewno będzie bardziej wyraziste. Często aby uzyskać dobry stan mebla należy użyć bezpyłowej kabiny lakierniczej, ponieważ powierzchnia mebla będzie lśniąca i gładka.

Oprócz tego można mebel, w zależności od rodzaju krzesła, obić całego materiałem, który będzie miało na celu złagodzić surowość drewna oraz przy użyciu pianki tapicerskiej będzie on miękki i bardziej wyrazisty.